14 Şubat 2010 Pazar

Yazmadan edemeyeceğim: Satış ve Sanatla ilgili bir iki söz daha..

Satış'ın S'sini hayatından silip Sanat'ın S'sini hayatının tümüne yerleştirmek isteyen biriyim işte. Sanat Tarihi'nden mezun olup satışçı olan başka kaç kişi vardır bilmiyorum ama hayat sizi her zaman istediğiniz yollara sürüklemiyor. Kariyerdi, para kazanma derdiydi, tesadüflerdi, karşınıza çıkan insanlar ve size edilen tekliflerdi... Bunları planlayamıyorsunuz işte.. Ama dur demek de insanın elinde.. Bunu nihayet yaptım. Çalıştığım son firma özel bir tasarım firmasıydı, burada satış müdürlüğü görevimden ayrılıp gelen teklif üzerine dünyaca ünlü, Fransa orijinli bir firmada satış müdürlüğü pozisyonuna geçecektim az daha. Hatta çoğu "Evet"ler söylenmişti görüşmelerimizde. Tek anlaşamadığımız nokta ne zaman başlayacağımdı. Zaten ne olduysa o zaman oldu... Kariyerine düşkün çoğu insanın söyleyeceği şeyi duydum, "Hayatındaki öncelikleri doğru belirlemek gerek." Evet, bu bana o işi kabul etmeye yönelik bir cümleydi ama bende tam tersi bir etki yarattı çünkü benim hayatımdaki öncelikler tamamen farklı. Bunun için teşekkür etmeliyim aslında cümlenin sahibine.

Önceliğim; huzurum-biricik eşim İlhan'ım, birtanelerin birtanesi annem, güzel kızımız Çıtır'ımız ve hayatımda eksikliğini duyduğum, çalışmaktan vakit bulamadığım SANAT idi..

İşte şimdi hoşgeldin hayat, hoşgeldin bana...

PS: Bazı kelimeleri neden büyük yazdığıma gelince, benim önem verdiğim ve başkalarının önem verdiği şeyleri büyük yazmayı tercih ediyorum, amaç bağırmak değil okuyanlara ama birilerine bağırmak olduğu kesin, en azından içten içe:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder